JQuery Cycle Plugin - Fade In Image

Aktualności - Serwis informacyjny

ŚWIĘTO BACÓW KARPACKICH W LUDŹMIERZU 21.04.2013

21 kwietnia 2013r. na Świętego Wojciecha wszyscy bacowie zjeżdżają się do Ludźmierza, by wspólnie uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej rozpoczynającej letni wypas owiec na halach. Poświęconą wodę i szczapy do rozpalenia pierwszej watry w kolibach zabiorą ze sobą do swoich stad owiec. 


W tym roku ŚWIĘTO BACÓW będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem wezmą w nich udział nie tylko bacowie z Polski, ale również z Ukrainy, Słowacji, Czech i Rumunii. Tak rozpoczniemy uroczyście nasz projekt "Redyk Karpacki - Transhumance 2013", a pasterze którzy przejdą Karpatami zabiorą ze sobą w drogę wodę święconą i poświęcony ogień, by Ludźmiersko Pani towarzyszyła im w drodze śladami przodków...

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - szczegóły w naszym kalendarzu: 
ŚWIĘTO BACÓW KARPACKICH - LUDŹMIERZ

21st April 2013 - on the day of St. Wojciech - all shepherds come to the Sanctuary in Ludźmierz (Poland) to participate in Holy Mess to begin the seasonal transhumance. Water and Fire is taken from the church to shepherds houses and herds of sheep. This year sheperds from all Carpathian countries will participate to prepare themselves for "Carpathian Sheep Transhumance 2013".

 

 

Święto Baców Karpackich będzie realizowane w ramach 

programu "Karpaty Łączą"  www.karpatylacza.pl

 

 

  Zapraszamy do udziału

 w tym niezwykłym wydarzeniu!

 Tatrzańsko - Beskidzka

 Spółdzielnia Producentów "Gazdowie"

 

www.gazdowie.ebiznes.fm

 

 

Poprzednia stronaMade by All Tech Support - Konrad Kopeć


Home Page

Total visits: 9755945
Online right now: 2


Donate