JQuery Cycle Plugin - Fade In Image

Aktualności - Serwis informacyjny

Fotorelacja z Ludźmierza - Zjazd Karpacki

Pierwszy Zjazd Karpacki przeszedł już do historii - to było piękne spotkanie ludzi wolnych, swobodnych, ślebodnych - ale jednak odpowiedzialnych za siebie i drugiego człowieka, świadomych swojej roli w dzisiejszym naszym karpackim świecie. Spotkaliśmy się w Ludźmierzu, by wzajemnie się ubogacić, otwarcie i szczerze powiedzieć o tym, co ważne. Przed nami wszystkimi - bacami, gazdami, działaczami regionalnymi, pracownikami naukowymi, samorządowcami, urzędnikami i najwyższymi władzami państwowymi - przed każdym z nas - ważne zadanie - zadanie otwarcia się na szeroką współpracę międzynarodową w łuku karpackim. Działajmy zatem lokalnie - a myślmy karpacko! 

Pozwolę sobie w imieniu baców i gazdów - podziękować wszystkim za udział w tym naszym corocznym święcie bacowskim. Nie chcemy, aby o pasterstwie w Karpatach, o Wołochach i ich potomkach mówiono w czasie przeszłym tzn. że byli, zajmowali się pasterstwem, wytwarzali sery, śpiewali, nosili piękne stroje.... Chcemy o sobie samych mówić, że jesteśmy tu i teraz, wypasamy owce, robimy sery, a marzymy o tym, że zarówno nasze dzieci, jak i nasze wnuki będą te nasze tradycje kontynuowały - nie tylko dla siebie - ale świadomie dla dobra Karpat, które bez owiec i kultury pasterskiej zatracą swoje piękno.

Tekst: Maria Kohut

Foto: Piotr Kyc, Michał Kuźma, Józef Michałek, Piotr Duraj, Edward Krysta i wielu innych... Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za udokumentowanie naszego wspólnego spotkania ludzi gór.

 

Poprzednia stronaMade by All Tech Support - Konrad Kopeć


Home Page

Total visits: 9468054
Online right now: 2


Donate