JQuery Cycle Plugin - Fade In Image

Aktualności - Serwis informacyjny

PREMIERA FILMU WOJCIECHA JACHYMIAKA „REDYK KARPACKI”

Burmistrz Nowego Targu i Uniwersytet Człowieka Ognik zapraszają na oficjalną premierę filmu „Redyk Karpacki”, która odbędzie się w dniu 21 stycznia 2014 roku o godzinie 18.00 w  Miejskim Domu Kultury w Nowym Targu. Reżyserem i scenarzystą tego dokumentalnego filmu jest nowotarżanin – Wojciech Jachymiak, który w swoim dorobku ma już kilka ciekawych realizacji, np. Mitzvah, podziel się swoją nerką, Infekcja, Święty ogień.

„Redyk Karpacki” jest próbą zobrazowania sentencji greckiego filozofa Platona: Czy starożytne podania mogą zawierać  dla nas jakąś prawdę, które? Oto, że w kataklizmach nieraz już nastąpiła zagłada rodu ludzkiego, także pozostały nieliczne jego szczątki.

Rozważmy zatem jeden z wypadków, który nastał po kataklizmie. Oto, że ci którzy uniknęli zagłady, byli to nie więcej niż jacyś górscy ludzie, pasterze gdzieś po szczytach. Ocalały malutkie iskry życia, resztki rodzaju ludzkiego. Natomiast główny bohater filmu – pasterz Piotr Kohut – organizator Redyku Karpackiego 2013 odsłania przed widzem biblijny wymiar pasterstwa i jego przesłanie dla świata.

Film powstał w ramach programu „Filmoteka Małopolska”. Ponadto partnerami tego artystycznego przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Urząd Miasta Nowego Targu. Producentem filmu jest Studio Filmowe „Uniwersytet Człowieka Ognik”.

Na pokaz premierowy wstęp jest wolny.

Poprzednia stronaMade by All Tech Support - Konrad Kopeć


Home Page

Total visits: 9757660
Online right now: 1


Donate